V ANEV pro vás připravujeme…

publikováno 24. 8. 2017

Na podzim se s ANEV řádně rozjíždí mašina vzdělávacích aktivit. V září pořádáme školení INspire: Helping Young People Express Their Competences on a Job Market, které je zaměřené na to, aby pracovníci s mládeží mohli lépe podporovat mladé lidi v rozvíjení a pojmenovávání jejich kompetencí zejména s ohledem na vstup na trh práce.

Zároveň začínáme na podzim připravovat školení Marker CS vol. 3, které přímo naváže na předchozí ročníky tohoto akreditovaného vzdělávacího programu. Marker CS tentokrát poběží od února do podzimu r. 2018. Opět bude obsahovat tři rezidenční fáze školení a praxi mezi nimi pro pracovníky s mládeží z České republiky a Slovenska.

Taktéž v roce 2018 proběhne dvoufázové mezinárodní školení A Kind of Magic, zaměřené na podporu pracovníků s mládeží s omezenými příležitostmi.

Letos také vysíláme zástupce na dvě mezinárodní aktivity – školení Communication for Cooperation v Portugalsku a studijní návštěvu Exchange, Explore, Empower, zaměřenou na téma vlivu rodičů na vzdělávání jejich dětí – řešit se bude zejména propojování škol (formálního vzdělávání), neformálního vzdělávání, rodičů dětí a místních samospráv. Z návštěvy by měl vzniknout strategický projekt na toto téma.

V neposlední řadě v září začínáme realizovat dvouletý strategický projekt Future Labs zaměřený na inovace a trendy v práci s mládeží. Bude to pecka! V rámci projektu plánujeme spolu s partnery z Finska, Portugalska, Slovinska, Itálie a Slovenska pracovat na výstupech užitečných pro každého pracovníka s mládeží, uspořádáme dvě pilotní školení, budeme zkoušet funkčnost nových metod v praxi a mnoho dalšího. Budeme vás informovat!

Kromě těchto nápadů samozřejmě máme další vzdělávací aktivity a programy v plánu