Zaostřete na kvalitu: V prosinci naživo!

publikováno 14. 9. 2021

2. prosince pořádáme praktický workshop, na kterém si konkrétně vyzkoušíte, jak pracovat s měřením kvality v práci s mládeží. 

Workshop je určen zejména pracovníkům s mládeží, kteří se zajímají o to, zda svou práci dělají dobře a chtějí svou práci zlepšovat a posouvat dál. Užitečný ale bude pro všechny, kdo chtějí do tematiky kvality v práci s mládeží lépe proniknout.

Workshop je pro organizace pracující s dětmi a mládeží, které:

 • Mají motivaci věnovat se tématu kvality svých aktivit a pracovat s ní systematicky, do hloubky a dlouhodobě
 • Chtějí zažít, jak se s tématem dá pracovat, a zjistit, jestli je to “něco pro ně”
 • Ideálně mohou na workshop poslat dva účastníky či účastnice – zástupce / zástupkyně managementu organizace a pracovníka / pracovnici s mládeží

Zaostřete, pokud:

 • si chcete na vlastní kůži vyzkoušet, jak se kvalitou dá pracovat
 • vedete nebo jste zapojení do činnosti organizací, které pracují s dětmi a mládeží ve volném čase a je vám blízké neformální vzdělávání a rozvoj mladých lidí. 
 • chcete důkaz, že to, co děláte (vy a nebo celá vaše organizace), děláte opravdu dobře
 • chcete srozumitelně prezentovat dopad vašich aktivit

Na workshopu: 

 • Zjistíte, jak lze kvalitu pojmout
 • Budete experimentovat s nastavením hodnocení kvality
 • Vyjasníte si, jak se tvoří indikátory a o čem vypovídají
 • Prolistujete publikace: 

Chci se přihlásit

Workshop se bude konat od 10:00 do 13:00. S přihláškou neváhejte, přijímáme je nejpozději do 20. listopadu nebo do vyčerpání kapacity. Akce se koná v Paláci YMCA (Na Poříčí 12, Praha 1) a je zdarma, budeme po vás chtít jen zálohu na účast ve výši 300,- Kč, kterou vám po absolvování workshopu vrátíme.

 

Program workshopu:

10:00 – 10:30 – Proč pracovat s kvalitou v organizacích

10:30 – 11:35 – Co vám džíny řeknou o kvalitě

11:35 – 11:50 – Přestávka

11:50 – 12:40 – Jak se tvoří indikátory a o čem vypovídají

12:40 – 13:00 – Jak na přenos do praxe

 

Chci se přihlásit

Lektorka:

Jolana Dočkalová

Jolana Dočkalová

Vzdělávání, zvláště tomu neformálnímu, se věnuji téměř dvacet let v česko-slovenském i evropském kontextu. Zaměřuji se na osobnostní i profesní růst mladých lidí a budování kapacit neziskových organizací. Využívám k tomu mentoring a koučování jako účinné nástroje rozvoje kompetencí. Vystudovala jsem kulturní a sociální antropologii, pro svou práci čerpám inspiraci i z dalšího vzdělávání, například z dvouletého výcviku v Gestalt koučování. Školou života jsou pro mě moje 3 děti, možná i proto spolupracuji čím dál častěji se školami, například na na workshopech, které jsou zaměřeny na to, jak pracovat s koučovacím přístupem ve výuce. Od roku 2020 spolupracuji se sítí Scioškol na přípravě jejich nové koncepce. V letech 2019 – 2021 jsem v projektu Youth Work Quality Focus působila v roli expertky na hodnocení kvality v práci s mládeží. Více o mě: zde

 

 

Akce je pořádána v rámci ukončení projektu Youth Work Quality Focus a finančně podpořena z programu Erasmus + a proběhne v souladu s aktuálními epidemiologickými opatřeními.