FutureLabs

FutureLabs

FutureLabs je strategický projekt zaměřený na trendy a inovace v práci s mládeží. Koordinuje jej finská univerzita HUMAK a kromě ANEV jsou partnery YouthWatch (Slovensko), HaMoment (Portugalsko), Team Mais (Portugalsko), PiNA (Slovinsko), Associazione Agrado (Itálie) a Hyvärilä Centre (Finsko).

Během dvou let trvání projektu jsme spolupracovali na metodikách, podcastech, videích a dalších výstupech, které jsou nyní  dispozici pracovníkům s mládeží v celé Evropě.

V rámci projektu jsme vytvořili /uspořádali:

  • dvě mezinárodní školení k inovativním metodám v práci s mládeží – první proběhlo 14. – 20. 5. 2018 na Slovensku a soustřeďovalo se na sociální metody v práci se skupinou mladých lidí; druhé se uskutečnilo 20. – 27. 1. 2019 v České republice a bylo zaměřeno na digitální metody v práci s mládeží
  • podrobně popsané bloky školení, které je možné použít pro představení inovativních metod kolegům v práci s mládeží
  • eHandbook, který obsahuje popis inovativních metod a přístupů a jak s nimi v práci s mládeží pracovat (a taky v něm najdete potřebné teorie a kontext) – ke stažení na webových stránkách humak.fi.
  • videa  k inovacím a metodám (když se na to člověk podívá, hned je jednodušší si představit, jak metoda funguje, ne? 🙂 )
  • pravidelné podcasty k zajímavým tématům v práci s mládeží (15 epizod 1.série podcast je ke stažení a  poslechu na webových stránkách Futurelabs Humak, na druhé sérii se momentálně pracuje).

Více informací o projektu Futurelabs najdete na: FUTURELABS.HUMAK.FI