FutureLabs

Kategorie: FutureLabs

FutureLabs byl strategický projekt zaměřený na trendy a inovace v práci s mládeží. Téma jsme zpracovávali v metodikách, podcastech, videích a dalších výstupech, které jsou nyní dispozici pracovníkům s mládeží v celé Evropě.

Co můžete díky projektu využít:

  • Handbook Developing Youth Work Innovation, který obsahuje popis inovativních metod a přístupů a jak s nimi v práci s mládeží pracovat (například Art of Hosting, Design Thinking, Humour Techniques, Learning Experience Design, Digital Storytelling (animace), gamifikace, Photovoice a vizualizace). Najdete v něm také potřebné teorie a kontext, přiložili jsme i krátké popisy dalších inovativních metod používaných napříč celou Evropou. Handbook je psán anglicky.
  • videa  k inovacím a metodám (když se na to člověk podívá, hned je jednodušší si představit, jak metoda funguje, ne? 🙂 )
  • podcasty “Talking Youth Work” k inovativním přístupům v práci s mládeží. 1. série měla 16 epizod a byla natolik úspěšná, že autoři již natáčí další díly.
  • podrobně popsané bloky školení, které je možné použít pro představení inovativních metod kolegům v práci s mládeží

Výstupy v projektu vznikly i díky účastníkům dvou školicích aktivit k sociálním a digitálním metodám v práci s mládeží. Digitální metody se školily v České republice – symbolicky jsme inovátory pozvali do Kláštera Broumov, kde bádáním nad tablety a notebooky strávili týden v lednu 2019.

Dvouletý projekt v letech 2017 – 2019 koordinovala finská univerzita HUMAK a kromě ANEV byli partnery YouthWatch (Slovensko), HaMoment (Portugalsko), Team Mais (Portugalsko), PiNA (Slovinsko), Associazione Agrado (Itálie) a Hyvärilä Centre (Finsko).

Více informací o projektu Futurelabs najdete na: FUTURELABS.HUMAK.FI