Laboratoř: Workshopy naživo Praha 2020

WORKSHOPY NAŽIVO (15:45 – 16:45) 

Workshop
Řidičák neformálního vzdělávání 

Popis workshopu

Jak efektivně facilitovat neformálně-vzdělávací proces? Jak to zařídit, aby vzdělávání mělo správnou míru informací, byl možný přenos do praxe a učení lidi bavilo? Jak ošetřit vzdělávací proces, aby byl bez kotrmelců, měl spád a zapojovali se všichni zúčastnění? Samotný řidičák za hodinu nezískáte, ale stihnete se seznámit se základními principy a některé z nich si i prakticky vyzkoušet. A jako bonus si odnesete spoustu tipů a zdrojů na další vzdělávání i samostudium v této oblasti.

Workshop vede: Jolana Dočkalová

V neformálním vzdělávání v práci s mládeží působí témeř dvacet let v ČR i Evropě. K podpoře svých klientů využívá koučování, mentoring, vzdělávání. Věnuje se strategickému rozvoji organizací, osobnímu i profesnímu růstu jednotlivců a rozvoji potenciálu týmů. Dlouhodobě se zaměřuje na aplikaci koučovacího přístupu v procesu vzdělávání. Sama se v oboru kontinuálně rozvíjí, aktuálně prochází výcvikem pro senior kouče Creative gestalt. Je spoluzakladatelkou ANEV a spoluautorkou publikace Slabikář neformálního vzdělávání.

Více o Jolaně na: https://www.linkedin.com/in/jolana-dockalova-b61b8670/

 

—-

Workshop
Dobrovolnictví jako inspirace k rozvoji kompetencí

Popis workshopu

Zajímá vás téma dobrovolnictví v kontextu vzdělávání nejen mladých lidí? Co se dobrovolník během svého zapojení může naučit? Jaký přínos má dobrovolnictví pro organizaci a místní komunitu? Workshop se zaměřuje na přiblížení tématu dobrovolnictví, a jak je možné ho propojit s rozvojem kompetencí a neformálním vzděláváním. Nabídneme také naše zkušenosti práce s tématem mezinárodního dobrovolnictví a inspirativní nástroje k jeho rozvoji.

Workshop vede: Magda Wagenknechtová Svobodová

Profesně se hlouběji zabývá tématem dobrovolnictví od roku 2002, konkrétně Evropskou dobrovolnou službou (EVS), kterou koordinovala v rámci ČNA Mládež v ČR (2004-2011) a nyní programem EU Evropským sborem solidarity, ve kterém se zapojuje jako akreditorka organizací zapojených do tohoto programu. Jako akreditor působí jak na národní, tak i na mezinárodní úrovni – spolupracuje se SALTO South East Europe RC jako akreditorka EVS/dobrovolnických projektů Evropského sboru solidarity pro země Jihovýchodní Evropy/Západního Balkánu (od roku 2006) a se SALTO EECA RC v téže roli pro země Východního partnerství a Kavkazu (od roku 2018). Koordinuje různorodé vzdělávací aktivity určené pro mládež a pracovníky s mládeží na národní a mezinárodní úrovni (školení, semináře, workshopy…), často zaměřených na téma dobrovolnictví, Evropského sboru solidarity a neformálního vzdělávání. Setkávání se s lidmi z různých kultur a poznávání odlišných kultur vnímá jako inspiraci a motivaci pro svoji další práci a směřování.

——

Workshop
TěloCIRK aneb cirkus pro všechny

Popis workshopu
V cirkuse se nedá vyhrát, ale zúčastnit se můžou všichni! Adam Jarchovský z CIRQUEONu – Centra pro nový cirkus vás provede základy žonglování a vysvětlí vám, proč je nový cirkus ideálním prostředkem pro práci s mládeží. Cirkus je nesoutěžní pohybová aktivita, která dokáže vytvořit integrační prostředí, každému najít nepostradatelné místo a dodat pocit úspěchu. A navíc, cirkus letí! Více o CIRQUEONu najdete na jejich webu www.cirqueon.cz. O tom, proč je cirkus vhodný nejen pro školní kolektivy si můžete přečíst zde.

Workshop vede: Adam Jarchovský
Adam Jarchovský je profesionální cirkusový umělec a lektor, jehož hlavní disciplínou je žonglování a předmětová manipulace. Spoluzaložil novocirkusový soubor Bratři v tricku, se kterým vystupuje po celém světě. V CIRQUEONu spoluvede lektorský tým, učí cirkusáky všech věkových kategorií a věnuje se cirkusově-pedagogickému výzkumu. Více o Adamovi, propjení cirkusu s prací s mládeží a o CIRQUEONu prozradí youtube.

Koupit vstupenku

—-

WORKSHOPY NAŽIVO (17:00 – 18:00) 

Workshop
Sejdeme se na planetě B

Popis workshopu

To by šlo….kdybychom nějakou měli. Ale nemáme. Takže co s tím? Někteří z nás řeší “environment” a udržitelnost ve své práci už roky. Je ale téměř nemožné se tomuto tématu vyhnout v posledních letech. Filosofický pohled na věc. Data. Letargie a odevzdání versus panika a aktivismus nejhrubšího zrna. A někde uprostřed toho stojí mladí lidé a děti se kterými pracujeme. Ze všeho nejhorší je vždycky strach. Nechci mít strach, chci věřit, že nastupující generace bude mít ty nejlepší podmínky pro vyřešení problémů tohoto světa a chci u toho být s nimi. Výdech. Nádech. Pojďme se na to mrknout. Otevřít společně několik možných úhlů pohledu, probrat praktickou stránku věci a postup při přípravě a realizaci aktivit a konečně, nahlédnout na metodologickou část práce s udržitelností.

Workshop vede: Lucie Schubert     

Oblast neformálního vzdělávání a podpora procesu učení jednotlivců a skupin, jíž se věnuje téměř 20 let, se jí stala optikou, skrz kterou se naučila dívat na svět. Od podpory osobního rozvoje mladých lidí, pracovníků s mládeží, pomáhajícím profesím byl jen krůček k oblasti sociálního podnikání, inovací a propojování sektorů. Lucii baví přenos metod z prostředí, kterému přináleží, do prostředí nového; lean canvas aplikovaný na neziskové projekty, Art of Hosting metody v businessu a státní správě. V ANEV působí od jejího počátku. Kromě neformálního vzdělávání její srdce plane už roky pro udržitelnost a aktuálně hackuje eventy s konceptem Green Events v agentuře M-Ocean. Poslední rok také zastává roli edu manažerky ve Wikimedia ČR, kde se věnuje OER (otevřeným zdrojům vzdělávání), digitálním kompetencím a využití wiki ve vzdělávání). 

Více na https://www.linkedin.com/in/lucieschubert/ 

nebo http://trainers.salto-youth.net/LucieFrisova/

 

Workshop
EduScrum

Popis workhospu

With eduScrum students learn in teams with more freedom and responsibility. The goal of eduScrum is to give students more ownership over their learning and to develop the 21st century skills. During this practical and interactive workshop you will experience parts of eduScrum yourself. You will learn the basic values of eduScrum and you will see some real examples of how eduScrum is used. www.eduscrum.cz

Workshop vede: Mark Postema

Mark is Dutch but 3 years ago he moved to Czech Republic. In the Netherlands he worked as a Chemistry and Physics teacher. Right now he is working most of the time in a primary school in Trutnov where he teaches English and Physics using eduScrum. Next to that he is a licenced eduScrum trainer and responsible for eduScrum in the Czech Republic. He believes that the personal development of students is very important but that very often it doesn’t get the attention it needs. Mark loves using eduScrum in his lessons because it gives the students the chance to find out more about themselves and it provides them the platform to show and develop their skills.

 

 

Workshop
Neformální dramatická výchova

Popis workshopu

Hra v roli a postoje. Workshop pro všechny ty, které zajímá, jak můžeme v neformálním vzdělávání pomocí dramatické výchovy pracovat na vzdělávacích kompetencích.

 

Workshop vede: Lucie Příšovská

Pracuje s různými skupinami od dobrovolníků po akademické pracovníky. Věnuje se zejména dramatické výchově, výuce cizích jazyků, školitelským a prezentačním dovednostem a osobnostnímu rozvoji. V práci používá to, co ji samotnou baví: divadlo, pohyb, hlas a příběhy. Více o Lucii najdete na LinkedIn.

Koupit vstupenku

——

Zajímají vás možnosti partnerství na námi pořádaných mini konferencích a dalších akcích? Neváhejte se nám ozvat na info@anev.cz. Partnerství připravíme na míru vaší organizaci, podle potřeb a možností. Samozřejmostí je zvýhodněné vstupné, logo na veškerých materiálech atd. Těšíme se na spolupráci.

Laboratoř neformálního vzdělávání je pořádána v souladu s aktuálními nařízeními Vlády ČR vztahující se na konání společenských a vzdělávacích akcí. Asociace neformálního vzdělávání se zavazuje při pořádání akce k dodržení souboru hygienických pokynů vydaných MŠMT, pod jehož záštitou se mini konference pořádá.