Laboratoř: Workshopy virtuálně Praha 2020

WORKSHOPY VIRTUÁLNĚ (15:45 – 16:45) 

Workshop
Umíš vařit? A podle čeho to poznáš? Jak na kompetence srozumitelně

Popis workshopu

Slovo kompetence se ve vzdělávání skloňuje ve všech pádech. My využíváme rozdělení na 3 složky – znalost, dovednost a postoj. Během workshopu si vyzkoušíme práci s těmito složkami na různých příkladech. A využijeme e-learning specificky zaměřený na porozumění tomu, co kompetence jsou a jak je využít k nastavování vzdělávacích cílů.

Workshop vede: Monika Novosádová

Práci s mládeží a vzdělávání se věnuje od roku 1997. Ráda kombinuje různé přístupy, od sociální práce přes koučink a psychoterapii k neformálnímu vzdělávání.  Provádí organizace i týmy vzdělávacími, rozvojovými i strategickými procesy. Kromě práce s mládeží se dlouhodobě věnuje i rozvoji komunit. Má výcvik v tanečně-pohybové psychoterapii. V současnosti studuje supervizi v sociálních a zdravotnických zařízeních na FHS UK v Praze. Je členkou ANEV. Je spoluautorkou několika publikací, např. Slabikáře neformálního vzdělávání. Více o Monice na: https://www.linkedin.com/in/mnovosadova/ 

—–

 

Workshop

We are all storytellers

Popis workshopu

In this introductory workshop we will explore the fantastic potential of storytelling for learning, creativity and entertainment. The main goal is to prove that every human being is a born storyteller. Creating and sharing stories is a gift innate to us and I work towards building a culture of creators, rather than consumers. We will share inspirations and put them in practice with a few exercises on how to build stories, individually and as a group.

Workshop vede: Carmine Rodi

Carmine is a trainer, event host, speaker and stand-up comedian professionally active since 2002. He uses storytelling methods for creativity, personal development and to entertain. Born in Napoli, Italy he lives in Prague with one wife, one baby and one cat: and that’s all he can manage. More about him on https://carminerodi.net/ or read his blog To say nothing of the cat on https://carminerodi.blog/ where he discusses cinema, games, narrative structures and all things storytelling. His comedy page is https://www.facebook.com/carminestandup

Koupit vstupenku

WORKSHOPY VIRTUÁLNĚ (17:00 – 18:00) 

Workshop
Úvod do vizuálneho myslenia

Popis workshopu

Všetci myslíme vizuálne, niektorí viac – niektorí menej. Aktívnym používaním techník vizuálneho myslenia zlepšujeme svoju schopnosť komunikovať a vytvárame perfektné podhubie pre lepšie učenie (sa). Cieľom webináru je porozumieť ako funguje ľudský mozog, prečo je dôležité myšlienky vizualizovať a objaviť svoju schopnosť kresliť.

Workshop vede: Juraj Víg

Juraj Víg je školiteľ a facilitátor v Otvorenej Hre. Osobný rozvoj, líderšip a mäkké zručnosti pomáha objaviť študentom stredných škôl aj riaditeľom vo firmách. Ako vyštudovaný grafik si najviac vychutnáva vizuálne techniky vzdelávania a komunikácie. Bežne ho nájdete s fixou alebo digitálnym perom v ruke ako pracuje na vizuálnej facilitácii či novom dizajne.


Workshop
Co umím, aneb všechno se může hodit

Popis workshopu

Účastníkům bude představena on-line aplikace, která podporuje mapování výsledků učení v různých podobách a z různých prostředí. Součástí workshopu bude nejen ukázka práce s touto aplikací, ale také hledání vlastních důkazů toho, Co umím.

Workshop vede: Dorota Madziová
Kariérová průvodkyně a lektorka, která se zabývá neformálním vzděláváním už více než 15 let, a to zejména v oblasti osobního a profesního rozvoje. Spoluzakladatelka Centra kompetencí a jedna z prvních certifikovaných lektorek metody Mapování kompetencí CH-Q v ČR. Pořádá workshopy pro rozmanité cílové skupiny: žáky ZŠ, SŠ, učitele i manažery firem. Ve své práci se tak setkává s celou řadou lidských příběhů a individualit, kterým pomáhá odhalit jejich zdroje k plnění vlastních snů. www.dorotamadziova.cz

Koupit vstupenku


Zajímají vás možnosti partnerství na námi pořádaných mini konferencích a dalších akcích? Neváhejte se nám ozvat na info@anev.cz. Partnerství připravíme na míru vaší organizaci, podle potřeb a možností. Samozřejmostí je zvýhodněné vstupné, logo na veškerých materiálech atd. Těšíme se na spolupráci.

Laboratoř neformálního vzdělávání je pořádána v souladu s aktuálními nařízeními Vlády ČR vztahující se na konání společenských a vzdělávacích akcí. Asociace neformálního vzdělávání se zavazuje při pořádání akce k dodržení souboru hygienických pokynů vydaných MŠMT, pod jehož záštitou se mini konference pořádá.