« Nabízíme

Interaktivita v online prostoru

Jak vnést do online vzdělávání trochu toho offline života? Jaké nástroje a aplikace vybrat?

Sbíráme do šuplíku tipy a triky, jak v online světě fungovat interaktivně, aby to bavilo vedoucí i účastníky. O to nejlepší z naší facilitační a vzdělávací online praxe se s vámi na workshopu podělíme. Na workshopu se zaměříme na tyto elementy:

  • Spolupráce v online prostoru
  • Seznamování se
  • Nástroje, appky a legrácky, které vám mohou pomoci
  • Hlasování a rozhodování ve skupině
  • Vedení diskuze/ dialogu, i když to občas nejde
  • Návody na drobné aktivity pro rozproudění práce
  • Facilitační tipy – co dělat a nedělat
  • Tipy od kolegů ze zahraničí

Workshop je určen pro všechny, kdo v dnešní tekuté době hledají nějakou inspiraci pro svoje (nejen) vzdělávací aktivity v online prostoru s různými cílovými skupinami.

Rozsah: 4 vyučovací hodiny, online, č. akr. MSMT- 14762/2022-3-442

 

Školí:

Jolana Dočkalová

Jolana Dočkalová

V neformálním vzdělávání v práci s mládeží působí témeř dvacet let v ČR i Evropě. K podpoře svých klientů využívá koučování, mentoring, vzdělávání. Věnuje se strategickému rozvoji organizací, osobnímu i profesnímu růstu jednotlivců a rozvoji potenciálu týmů. Dlouhodobě se zaměřuje na aplikaci koučovacího přístupu v procesu vzdělávání. Je spoluzakladatelkou ANEV a spoluautorkou publikace Slabikář neformálního vzdělávání. Více na LinkedIn nebo na jejím webu.

 

Lucie Schubert

Lucie Schubert

Oblast neformálního vzdělávání a podpora procesu učení jednotlivců a skupin, jíž se věnuje téměř 20 let, se jí stala optikou, skrz kterou se naučila dívat na svět. Od podpory osobního rozvoje

mladých lidí, pracovníků s mládeží, pomáhajícím profesím byl jen krůček k oblasti sociálního podnikání, inovací a propojování sektorů. Lucii baví přenos metod z prostředí, kterému přináleží, do prostředí nového; lean canvas aplikovaný na neziskové projekty, Art of Hosting metody v businessu a státní správě. V ANEV (Asociace neformálního vzdělávání) působí od jejího počátku. Kromě neformálního vzdělávání její srdce plane už roky pro udržitelnost a aktuálně hackuje eventy s konceptem Green Events v agentuře M-Ocean. Poslední dva roky také zastává roli edu manažerky ve Wikimedia ČR, kde se věnuje OER (otevřeným zdrojům vzdělávání), digitálním kompetencím a využití wiki ve vzdělávání. Více na LinkedIn nebo SALTO.

 

Máte o workshop či jinou formu podpory od ANEV zájem? Pošlete nám stručnou poptávku, ozveme se!

Poptávám