« Nabízíme

Interaktivita v online prostoru

Jak vnést do online vzdělávání trochu toho offline života? Jaké nástroje a aplikace vybrat?

Sbíráme do šuplíku tipy a triky, jak v online světě fungovat interaktivně, aby to bavilo vedoucí i účastníky. O to nejlepší z naší facilitační a vzdělávací online praxe se s vámi na workshopu podělíme. Na workshopu se zaměříme na tyto elementy:

  • Spolupráce v online prostoru
  • Seznamování se
  • Nástroje, appky a legrácky, které vám mohou pomoci
  • Hlasování a rozhodování ve skupině
  • Vedení diskuze/ dialogu, i když to občas nejde
  • Návody na drobné aktivity pro rozproudění práce
  • Facilitační tipy – co dělat a nedělat
  • Tipy od kolegů ze zahraničí

Workshop je určen pro všechny, kdo v dnešní tekuté době hledají nějakou inspiraci pro svoje (nejen) vzdělávací aktivity v online prostoru s různými cílovými skupinami.

Máte-li zájem se účastnit jako jednotlivec, sledujte náš kalendář akcí či sociální sítě. Tam se dozvíte, jakmile ho budeme znovu pořádat. Chcete-li workshop realizovat v organizaci, ozvěte se nám na info@anev.cz.

Školí:

Jolana Dočkalová

Jolana Dočkalová

V neformálním vzdělávání v práci s mládeží působí témeř dvacet let v ČR i Evropě. K podpoře svých klientů využívá koučování, mentoring, vzdělávání. Věnuje se strategickému rozvoji organizací, osobnímu i profesnímu růstu jednotlivců a rozvoji potenciálu týmů. Dlouhodobě se zaměřuje na aplikaci koučovacího přístupu v procesu vzdělávání. Je spoluzakladatelkou ANEV a spoluautorkou publikace Slabikář neformálního vzdělávání. Více na LinkedIn nebo na jejím webu.

 

Lucie Schubert

Lucie Schubert

Oblast neformálního vzdělávání a podpora procesu učení jednotlivců a skupin, jíž se věnuje téměř 20 let, se jí stala optikou, skrz kterou se naučila dívat na svět. Od podpory osobního rozvoje

mladých lidí, pracovníků s mládeží, pomáhajícím profesím byl jen krůček k oblasti sociálního podnikání, inovací a propojování sektorů. Lucii baví přenos metod z prostředí, kterému přináleží, do prostředí nového; lean canvas aplikovaný na neziskové projekty, Art of Hosting metody v businessu a státní správě. V ANEV (Asociace neformálního vzdělávání) působí od jejího počátku. Kromě neformálního vzdělávání její srdce plane už roky pro udržitelnost a aktuálně hackuje eventy s konceptem Green Events v agentuře M-Ocean. Poslední dva roky také zastává roli edu manažerky ve Wikimedia ČR, kde se věnuje OER (otevřeným zdrojům vzdělávání), digitálním kompetencím a využití wiki ve vzdělávání. Více na LinkedIn nebo SALTO.

 

Monika Novosádová

Práci s mládeží a vzdělávání se věnuje od roku 1997. Ráda kombinuje různé přístupy, od sociální práce přes koučink a psychoterapii k neformálnímu vzdělávání. Provádí organizace i týmy vzdělávacími, rozvojovými i strategickými procesy. Kromě práce s mládeží se dlouhodobě věnuje i rozvoji komunit. Má výcvik v tanečně-pohybové psychoterapii. V současnosti studuje supervizi v sociálních a zdravotnických zařízeních na FHS UK v Praze. Je členkou Asociace neformálního vzdělávání a spoluautorkou několika publikací, např. Slabikáře neformálního vzdělávání. Více o lektorce viz LinkedIn.