« Nabízíme

Základní facilitační dovednosti

Cílem tohoto školení je poskytnout vám konkrétní dovednosti a strategie v oblasti facilitace, které lze okamžitě aplikovat ve vaší pedagogické praxi. Během školení se zaměříme porozumění konceptu facilitace a jeho významu v rámci pedagogické práce. Dále se budeme věnovat rozvoji  klíčových kompetencí a dovedností facilitátora/ky, naučíme se řady praktických technik a postupů pro úspěšnou facilitaci a také jak pracovat s  různorodými účastníky a řešení obtížných situací. Na závěr se zaměříme na možnosti integrace facilitačních přístupů do vaší vlastní pedagogické praxe.

Vzdělávací cíle:

  • Seznámit se facilitací jako účinným nástrojem v rámci pedagogické a týmové práce kolektivů, jeho principy a možnostmi v práci s se skupinou pro pedagogickou praxi; 
  • Zamyslet se nad kompetencemi a profilem dobrého facilitátora a zreflektovat si vlastní předpoklady a prostor pro další učení a praxi;
  • Vymezit facilitaci oproti dalším přístupům skupinové práce a vedení veřejných setkání;
  • Vyzkoušet si konkrétní facilitační techniky na vlastní kůži a získat sebedůvěru;
  • Reflektovat využitelnost facilitace ve své praxi.

Rozsah: 8h, prezenční forma, č. akr. MSMT- 28616/2022-1-843

 

Školí:

Lucie Schubert

Lucie Schubert

Oblast neformálního vzdělávání a podpora procesu učení jednotlivců a skupin, jíž se věnuje téměř 20 let, se jí stala optikou, skrz kterou se naučila dívat na svět. Od podpory osobního rozvoje mladých lidí, pracovníků s mládeží, pomáhajícím profesím byl jen krůček k oblasti sociálního podnikání, inovací a propojování sektorů. Lucii baví přenos metod z prostředí, kterému přináleží, do prostředí nového; lean canvas aplikovaný na neziskové projekty, Art of Hosting metody v businessu a státní správě. V ANEV (Asociace neformálního vzdělávání) působí od jejího počátku. Kromě neformálního vzdělávání její srdce plane už roky pro udržitelnost a aktuálně hackuje eventy s konceptem Green Events v agentuře M-Ocean. Poslední dva roky také zastává roli edu manažerky ve Wikimedia ČR, kde se věnuje OER (otevřeným zdrojům vzdělávání), digitálním kompetencím a využití wiki ve vzdělávání. Více na LinkedIn nebo SALTO.

 

Jolana DočkalováJolana Dočkalová

V neformálním vzdělávání v práci s mládeží působí témeř dvacet let v ČR i Evropě. K podpoře svých klientů využívá koučování, mentoring, vzdělávání. Věnuje se strategickému rozvoji organizací, osobnímu i profesnímu růstu jednotlivců a rozvoji potenciálu týmů. Dlouhodobě se zaměřuje na aplikaci koučovacího přístupu v procesu vzdělávání. Je spoluzakladatelkou ANEV a spoluautorkou publikace Slabikář neformálního vzdělávání. Více na LinkedIn nebo na jejím webu.

 

Máte o workshop či jinou formu podpory od ANEV zájem? Pošlete nám stručnou poptávku, ozveme se!

Poptávám