Co od nás můžete čekat?

Jsme tu pro vás, kteří pracujete s mladými lidmi (cca 13-30) a / nebo s dětmi v pravidelných (ve Středisku volného času, Domu dětí a mládeže, školním klubu, nizkoprahu…) i nepravidelných či jednorázových aktivitách (na školeních, workshopech, táborech….); venku či ve třídě (učitelé).

Podpoříme ale i rodiče a zejména všechny, kteří vzdělávají své ratolesti doma.

 

Jak? 

1. Užitečnými materiály:

 • Slabikář neformálního vzdělávání vás provede vzdělávacími aktivitami v práci s mládeží od A do Z. Vytvořili jsme k němu i hravý e-leaning. On-line verze je zdarma, tištěná verze za malý příspěvek.
 • Developing Youth Work Innovation – Inspirativní handbook vás zasvětí do tajů inovací a trendů v práci s mládeží, nabídne kontext i podklady ke konkrétním metodám. Publikace je v angličtině.
 • Publikace na téma kvality práce s mládeží – přeložili jsme pro vás Manuál zajišťování kvality od Evropského fóra mládeže. Jedná se o užitečnou publikaci pro mládežnické organizace, které plánují hlídat kvalitu svých aktivit formou “peer review” – tedy pomocí pohledu a zpětné vazby dalších mládežnických organizací. Aktuálně pro vás v projektu Youth Work Quality Focus připravujeme i další publikace k tomu, jak hlídat kvalitu vlastních aktivit, tentokrát postavené na jiných principech. 
 • EVS Galaxy – Brožura vysvětluje různé aspekty vzdělávacích projektů pro dobrovolníky, zejména projekty Evropské dobrovolné služby (EVS) a Evropského sboru solidarity (ESC). Publikace je v angličtině.

 

2. Vzdělávacími aktivitami:

 • Školení pro pracovníky s mládeží – již od roku 2014 pořádáme dlouhodobé akreditované vzdělávání s názvem Marker CS, které je určené všem, co s mládeží pracují. Během třech pobytových fází účastníci rozvíjí znalosti a dovednosti v připravování, realizaci i hodnocení vzdělávacích aktivit pro mladé. Díky školení vznikl i výše zmiňovaný Slabikář. Pokud vás školení zaujalo, můžete nám vyplnit krátký formulář a my vám dáme vědět, až bude opět otevřeno přihlašování.
 • Zahraniční školení – Přijde-li zajímavá nabídka, vysíláme občas i na úžasná školení do zahraničí. Sledujte aktuality nebo náš facebook, kde se výzvy objevují.
 • Školení pro koordinátory dobrovolníků EVS/ESC – V minulosti jsme pořádali tři mezinárodní školení zaměřené na podporu kvality vzdělávacích dobrovolnických projektů: EVS in Our Hands, EVS Gathering a ESCalator.
 • Pořádali jsme dále také školení na digitální inovace v práci s mládeží, koučink a práci se změnami v organizaci, nastavování systému měření kvality aktivit v práci s mládeží a další. Pokud vás některé téma zajímá a plánujete školení pro vlastní organizaci nebo byste se rádi účastnili, dejte nám vědět.

 

3. Prostorem pro inspiraci a sdílení

 • NEsnídaněNEsnídame. NEzahálíme. NEformálníme. Neformálních snídaní je mnoho; NEsnídaně je jen jedna. Snídaně o neformálním vzdělávání. Chyběl nám prostor pro sdílení zkušeností a propojování se v oblasti neformálního vzdělávání, zajímá nás kvalita a pestrost neformálu a chceme přispívat k jeho rozvoji. A tak jsme iniciovali NEsnídaně. Kdy bude další? Mrkněte na náš facebook, kde pozvání sdílíme.
 • NEčaje – Neformálníme i odpoledne, třeba u čaje o páté. NEčaje jsou krátké workshopy zaměřené na sdílení konkrétních metod použitelných v práci s mladými lidmi. Taktéž najdete aktuální pozvánky na našem facebooku.
 • Laboratoř neformálního vzdělávání – Tato mini-konference se konala poprvé v roce 2019 a i v dalších letech na ni navážeme. Hlavní motto “inspirace, inovace, motivace” shrnuje, na co je konference zaměřená – sdílení dobré praxe, zajímavých výstupů a nových metod a trendů, které můžete ve své práci využít.

 

Individuální podporou

Čtete Slabikář a chcete se doptat na více informací? Potýkáte se s tím, jak nastavit vaší aktivitě správně vzdělávací cíle nebo jak vést reflexi? Nebo plánujete systematizovat hodnocení kvality vašich aktivit a hledáte cesty, jak na to? Můžeme vás či vaši organizaci podpořit. 

Ozvěte se nám na info@anev.cz, domluvíme se.